آموزش

یادگیری ساز تخصصی برای کودک،یعنی کودک ۳یا۴ساله ویا بیشتر بتواند ویولن و یا هر ساز دیگری را در دست بگیرد و مشق آن ساز را انجام بدهد ، بدون اینکه قبلا کلاس مقدماتی ارف یا کلاسهای مشابه را تجربه کرده باشد.

به دلیل نبود و یا کم بودن مدرس هایی با این توانایی که بتوانند به کودکان ساز تخصصی آموزش بدهند کلاسهای مقدماتی ارف خیلی متقاضی دارد اما نتیجه چه خواهد بود ؟

شور و اشتیاق اولیه موسیقی در کلاس ارف کم کم رنگ میبازد ، و موسیقی حالت جدی خود را از دست می دهد شاید به ندرت هنرجویانی باشند که پس از این کلاس ها موسیقی را بصورت جدی ادامه داده باشند. اما خود به این نکته اذعان دارند که اگر از اول ساز تخصصی را آموزش می‌دیدند خیلی پیشرفت بهتری می‌داشتند.

کلاسهای ارف کمک بسزایی در شناخت کودکان به موسیقی دارد اما کافی نیست. اول بدلیل قدیمی شدن آن و عقب ماندن از روشهای نوین ,چراکه کودکان امروزی با بیست سال پیش خیلی تفاوت دارند, دوم اینکه همان روش هم که نزدیک بیست سال پیش به عنوان ارف به ایران وارد شد دیگر شبیه نسخه اول خود نیست و دستخوش تغییرات درست یا نادرست قرار گرفته است.

حال که تمهیدات جدی برای پرورش معلم در زمینه ساز تخصصی اندیشیده نشده است ، پس برای والدین فعلا چاره ای جز حضور در کلاس ارف نمی ماند.اگر چه خیلی محدود ولی هستند مدرس هایی که فرزندان شما را به شاگردی قبول کنند و بتوانند آموزش صحیح ساز تخصصی را به فرزند شما بدهند. پیشنهاد اینست که شما والدین گرامی برای رفتن و ثبت نام کودکتان عجله نکنید. اگر کمی دیرتر اما با شناخت صحیح مدرس مناسب را بیابید در نهایت رضایت بیشتری خواهید داشت.